środa, 9 grudnia 2015

akademia duckie deck

kiedy się Nina urodziła, miałam ambitny plan, że telewizji zero, telefonu i laptopa absolutnie nie, bo nie tak chcę, bo chcę książki, wspólne zajęcia, wycinanie, malowanie, klejenie... Aż któregoś dnia myślę sobie tak, że cholera jasna, świat idzie do przodu, co dzień coś nowego w świecie technologii powstaje, studenci roboty nalewające czystą tworzą, mam nadzieję, że jeśli nie Nina, to chociaż Olo będzie z tabletem do pierwszej klasy chodził. Tablet lżejszy, w tornistrze niewiele waży, kręgosłupa tego kilkuletniego nie wygnie w jakąś skoliozę. 

Że dwulatek umie obsłużyć telefon? Nic dziwnego, dzieci są mądre. Sprytne i bystre. 

Kiedy dostałam do przetestowania apki Duckie Deck, nie miałam oporów. Wprost przeciwnie, są to gry dostosowane do wieku, pokazują dzieciom ciąg przyczynowo-skutkowy, uczą przez zabawę, co jest ich główną dewizą. 

W dwa najbliższe weekendy (12-13 grudnia, i 19-20 grudnia) w Krakowie odbędą się warsztaty z Kaczuchą, na pierwszych dzieciaki będą tworzyć film :) ( dla mnie bomba!), na kolejnych nauczą się wykorzystywać technikę slowmotion (jak w Hollywood ;)

W związku z tym mam dla Was konkurs: zostawcie proszę komentarz, powiedzcie mi w nim jaka książka czytana przez Was dzieciakom na dobranoc jest ich ulubioną i dlaczego? Najzabawniejsze odpowiedzi nagrodzę wejściówkami na warsztaty :)

Więcej informacji nt. warsztatów znajdziecie tu albo tu

Poniżej zdjęcia z Niny pierwszych warsztatów Akademii DuckieDeck

2 komentarze:

  1. Noc,pora snu . Co dzisiaj czytamy ? Czerwonego kapturka? Nieee,usmiech dla zabki? Nuuuuda, zoologia? Wczoraj była, dzis poczytamy o kościach ! O kosciach,czyli Ciało człowieka-pierwsza encyklopedia :) i tak sobie czytamy,a jako uzupełnienie milion pytań - a skad sie wzieli ludzie,a po co nam nos,a co to sa płuca,a po co mam kosci? Jako uwienczenie przydatnosci czytanej lektury niech stanowi zdanie 3.5 latka wypowiedziane z duma : Ty jestes dziećfiną, i babcia tez, bo ma piersi- WIDZIAŁEM !:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm, nie znamy Duckie deck, chyba pora nadrobić zaległości :)

    OdpowiedzUsuń

będę wdzięczna za każdy pozostawiony komentarz :)

Bajka Pana Kleksa