środa, 21 maja 2014

730 dni razem

Córeczko moja kochana!

Urodziłam Cię równe dwa lata temu, o 23.25..

Bycie Twoją mamą to najpiękniejsza przygoda, jaka mogła mi się przydarzyć w całym moim życiu.. Przygoda, podczas której co dzień uczę się czegoś nowego. Dzięki Tobie! Dzięki Tobie patrzę na świat inaczej, na nowo dostrzegam jego piękno, na nowo odkrywam tak wiele szczegółów, których zabiegana nie zauważałam, kiedy Ciebie jeszcze nie miałam..

I wiedz, że czasem jest mi ciężko, ciężko jest mi patrzeć na Twe łzy nieszczęścia, na łzy bólu.. Ale one na szczęście szybko przemijają..

Wiedz, że kiedy na zakupach Ty robisz awanturkę z jakże efektownym tarzaniem się po ziemi i jojczeniem na cały sklep, ja niecierpliwie się tylko przez chwilkę, przez większość czasu udaję...

Wiedz też, że jest mi strasznie przykro, że mamy tak mało czasu dla siebie, że strasznie żałuje że tak mało malujemy, śpiewamy, tańczymy..

Wiedz, że ciężko jest mi powtarzać :"nie teraz Córka, zajęta jestem"

Wiedz, że kiedy wracam z pracy, kładę się koło ciebie, wącham Twoją główkę pachnącą Mustelką, i za każdym razem obiecuję sobie, że jutro przecież skończę wcześniej, że jutro całe popołudnie będzie należeć do nas!

Chciałabym, żebyś pamiętała o tym, że będę dla Ciebie, zawsze! Że zawsze możesz do mnie przybiec, wtulić się w moje ramiona, wypłakać, zwierzyć, a ja wysłucham, i mam nadzieję, że posiądę taką wiedzę, choćby jej cząstkę, że będę mogła dobrze doradzić..

I tak strasznie mocno chciałabym ochronić Cię przed całym złem tego świata!

Chciałabym, żebyś wiedziała, że dzięki Tobie uczę się z dnia na dzień jak być lepszym człowiekiem. Chcę tą wiedzę pogłębiać, dla Ciebie i dzięki tobie!

Nowe nastaje, a stare wcale w niepamięć nie odchodzi. Każdy dzień zapisuję na kartach pamięci, żeby Ci później opowiedzieć jakim cudownym dzieckiem byłaś.

Jak to dobrze, że od tych dwóch lat jesteś ze mną.
Jak to dobrze, że możemy razem uczyć się, poznawać, odkrywać.
Jak to dobrze, że możemy z dnia na dzień coraz lepiej poznawać siebie.

Dziękuję, że jesteś!

Kocham Cię
Mama


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

będę wdzięczna za każdy pozostawiony komentarz :)

Bajka Pana Kleksa